Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı-değer Nusr-et Kimdir?

nusret et ve kuzu

Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı-değer

Nusr-et Kimdir?

Dünyaca ünlü biri haline gelen Nusret’in ismini duyurmasının sebebi yeteneği belki de, ama yetenekleri dışında ete beslediği sevgi ve kendine özgü et sevme tarzıyla şimdilerde sosyal medyanın çok konuşulanlarından biri.  

İş hayatına 1800 TL maaşla başlayan Nusret’in şuan emrinde 400’den fazla personeli bulunuyor. Kazandığı parayı söylemeye ise dilimiz varmıyor.

nusret tarz Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı değer Nusr et Kimdir?

Nusret Gökçe Kimdir?

Madenci bir babanın 5 çocuğundan biridir Nusret Gökçe. Ortaokul döneminde ailesi büyük maddi sıkıntılar yaşamış ve parasızlık yüzünden okulu bırakmış ve o yaşta iş hayatının kapısını aralamıştır.

nusret gökçe kasap Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı değer Nusr et Kimdir?

İlk dönemde Bostancı Kasaplar Çarşısındaki bir kasap dükkanında çırak olmuştur.

O zamanlar 10 farklı ustayla çalıştığını söyleyen Nusret, günlük 18 saat çalışıp geceleri ise dinlenerek hayatını sürdürdüğünü söylüyor.

Kısaca hayat düzeni çalışıp ve ertesi gün çalışmak için uyumak olan bu adam tüm başarısını azmine borçlu.

Nusret Gökçe dönüm noktası olarak İstinye Park’ta bir restaurantta çalışırken bu iş dünyasının nasıl işlediğini merak eder. Son maaşı ve bankadan çektiği 7 bin Tl ile Arjantin’e gider. Ondan sonra Amerika ve Japonya’ya gidip tüm çiftlik, kasap ve restaurantları gezer.

Türkiye’ye geldikten sonra tüm öğrendiklerini çalışmakta olduğu restaurantta sergilemeye başladı. Geldikten sonra yaptığı tüm yemeklerin baştan sona değiştiğini farketti. 

2010 yılında Amerika’ya gitmek için kolları sıvadı. Tam 4 kez reddedildi ama yılmadı. Görevliye kendisiyle ilgili gazetede çıkan haberleri gösterdikten sonra 3 aylık vize almayı başardı.ABD’ye gittikten sonra kaçak olarak, ABD’nin önde gelen restaurantlarında çalıştı.

nusret ve ilginç tarzı Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı değer Nusr et Kimdir?

Türkiye’ye geldiğinde eski bir arkadaşından sermaye alan Nusret, Nusr-et adıyla restaurantını açtı ve başarılı oldu. 5-6 ay içerisinde yatırılan tüm parayı çıkardı. 

Artık Türkiye sınırlarını aşan Nusr-et dünyanın farklı yerlerinde çalışıyor ve ismini duyuruyor. 

Yaptığı işi iş olmaktan çıkaran bu adam sosyal medyayı çok iyi kullanıyor ve viral fotoğraflar paylaşıyor. Bu sayede ününe ün katıyor diyebiliriz.

nusret kasap Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı değer Nusr et Kimdir?

Son zamanlarda #saltbae etiketiyle tweetler atılıyor. Ünlü isimler Nusret’in ünlü tuz dökme fotoğrafını paylaşıyorlar. Twitter’da tt olup yerli yabancı, ünlü ünsüz herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

 İşte her şey artık bizim için sıradanlaşan şu videoyla başladı.

Gerek özgünlüğü gerekse işini bu kadar sevmesinden dolayı kendisine başarılar dileriz. Umarım bu başarı tüm işini seven girişimci insanlara örnek olur.

11 thoughts on “Dünyanın Konuştuğu Nusret Namı-değer Nusr-et Kimdir?

  1. Bu adamı uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bildiğin paralı apaçi. Buraya giden tiplerde gösteriş için binlerce lirasını çöpe atan aklı kıtlar. Yaptıklarının daha lezzetlisini Bakü’de 60 liraya yiyorum…

  2. nusret sosyal medyayı çok iiy kullanan bir steakhouse işletmecisi başarısı ülke sınırlarını aşmış durumda.

  3. Son zamanlarda ismini daha da duyurmaya başladı arkasında büyük bir reklam çalışması olduğunu düşünüyorum.

  4. Tabiki yapılan her işte ilk intibağa çok önemlidir bu adam show yapmayı gayet iyi biliyor… Reklam anlamında hem şahsi hem zincir reklamı yapıyor .. Sektörel olarak mesleğim benim mutfak … Başarılı ve lezzetli …

  5. Herkes, hakkında bir şeyler söyledi ama bu kadar ayrıntılı bir yazıyı ilk defa görüyorum, emeğinize sağlık.

  6. Tebrik ederim, tam bir başarı hikayesi sergilemiş adam. Ayrıca etlerinin çok lezzetli olduğunu söyleyenler var.

  7. Nusret’in söylediği bir söz çok etkileyici: “Önceden tişörtünü dahi satın alamadığım Tommy Hilfiger ile şu an arkadaşım.”

  8. Bugün YouTube’da gördüm yabancı bir kanalda 5-6 kişi Nusret’in paylaştığı videoları izliyor ve yorum yapıyordu.

  9. Her şey istemek ve azim etmekle başlar.Bu adam zamanında çok sıkıntılar çekmiş ama yılmamış.helal olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir