Emre Aydın Kimdir?

emre aydın hakkında

Emre Aydın

2 Şubat 1981 yılında Isparta’da doğan Emre Aydın Türk pop-rock sanatçısıdır.

İlköğretimi Isparta`da tamamlayıp, Antalya Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur.

Barlarda canlı müzik yaparak müzik hayatına atılan ve barlarda sevilen biri haline gelen Emre Aydın, 2002 yılında, Onur Ela ile beraber 6. Cadde isimli kurdukları müzik grubu ile Türkiye’de düzenlenen “Sing Your Song” beste yarışmasında 1574 aday içinden “Dönersen” adlı parçası ile birinci olmuştur. 5 Ekim 2003 tarihinde grubu 6.Cadde`yle ilk ve tek albümlerini yayınladı ve daha sonra gruptan ayrıldı.

Tüm söz ve müziklerinin kendisine ait olduğu “Afili Yalnızlık” albümü ile ilk solo çalışmasını yayınlamış ve 10 Ekim 2006’da Sony Music BMG/GRGDN tarafından yayınlanmıştır. Albüm performansı ile büyük beğeni toplamıştır.

Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı“, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı”, ‘’Yılın En İyi Parçası’’, ‘’Yılın En İyi Albümü’’, ‘’Yılın En İyi Video Klibi’’ gibi birçok ödül almıştır. 2008 yılında MTV tarafından her sene düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödüllerine layık görülmüştür.

Emre Aydın Albümleri

Afili Yalnızlık

Git
Hareket Vakti

Ve Gülümse Şimdi (Bebeğim)

Bu Kez Anladım

Kim Dokunduysa Sana Ona Git

Belki Bir Gün Özlersin

Kalan Sağlar Senin Olsun

Unut Gittiğin Bir Yerde

Dayan Yalnızlığım

Emre Aydın Şarkıları

Afili Yalnızlık, Asil Yaşlar , Belki Bir Gün Özlersin, Bu Kez Anladım, Çalma Açmam Kapıyı, Çığlık Çığlığa, Dayan Yalnızlığım, Dönersen, Geçen Cuma, Gelmeyen Sevgili, Git, Hareket Vakti, İhtiyacım Var Sana, Bitti Tebrikler

Emre Aydın Biyografi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir