En İyi Kore Dizileri

En Çok İzlenen Kore Dizileri

En Çok İzlenen Kore Dizileri

Nedenini çoğu kişi bilmese de Türkiye’de diğer yabancı dizilerden daha çok Kore Dizileri izleniyor. Gerçi kızların neden daha fazla izledikleri belli, Koreli erkeklerin çekik gözlerine, beyaz tenlerine bir de bebek gibi yüzlerine vurgun bizim Türk kızları..

Anlamayan tayfa da ”bunların hepsi birbirine benziyor yahu” deyip geçiyor işte. Genelde çoğu Kore hayranı diziye Boys Over Flowers’la başlıyor diye duyduk biz. O zaman şimdi duyduğumuzdan daha fazlasını yapıp sizin için ”Acaba hangi Kore dizisine başlasam?” sorunuza cevap olalım.

 

1. Boys Over Flowers / Yaban Çiçeği

filkafa kore dizileri En İyi Kore Dizileri

Konu:

Ku Hye Jan-sun – Geum Jan-di : Bir kuru temizlemecinin kızı olan Geum Jan-di, ülkenin en ünlü okulunda okuyan bir çocuk için teslimat yapmaya okula gider. O anda ise çocuk kendisine yapılan zorbalıklardan intihar girişiminde bulunmaktadır. Şanstır ki Geum Jan-di olanı görüp çocuğu kurtarır ve yaptığı bu güzellikle okula girmek için hak kazanır. Geum Jan-di okulun kurucularından olan Çiçek Dörtlü’ye başta ters düşmüştür ancak daha sonra içlerinden en zengini olan Goo Jun-Pyo bizim kıza aşık olur. Bakalım devamında neler olacak?

Lee-Min ho –  Goo Jun-pyo : Shinhwa grubunun varisi olan Jun-pyo ülkenin en zengininin oğludur. Başta şımarık ve çekilmez biri olsa da bizim kıza aşık olduktan sonra düzelmiştir.

Kim Hyun-joong – Yoon Ji-hoo : Jun-Pyo’nun  en yakın arkadaşı olan bu oğlumuz bir ara kızımızla aşk yaşasada kızımızın tercihi belli.

2. Playful Kiss / Yaramaz Öpücük

filkafa playful kiss En İyi Kore Dizileri

Konu:

Jung So-Min – Oh Ha-Ni : Filmdeki bu karakterimiz gıcık olunacak derecede saf bir kız. Okulun ilk gününden beri Baek Seung-Jo’ya aşıktır. Kendinin toparlayıp bir gün aşkını itiraf eder. Ancak oğlumuz saf olması nedeniyle onu reddeder. Daha sonra kızımızın evi depremden dolayı çöker ve başka bir yerde kalmak zorunda kalır. Bakalım bu ev kimin çıkacak?

Kim Hyun-Joong – Baek Seung-Jo : Kızımızın aksine oğlumuz okulun en zeki öğrencisidir. Okuldaki tüm kızlar bizim oğlana hayrandır. Başta her ne kadar gıcık olsa bile sonradan kendisini kızımızı değiştirmek için adayan Baek Seung-Jo neler yapacak?

3. Secret Garden / Gizli Bahçe

filkafa gili bahçe En İyi Kore Dizileri

Konu:

Ha Ji-won – Gil Ra-im (Jamie Gil) : Kadın başrol oyuncumuz bir dublördür ve belki de bu yüzden diğer Koreli kızlara göre daha vurduğunda oturtturan cinsten özelliklere sahiptir. Bu özelliğiyle de oğlumuzun dikkatini çekmiştir. Ona da vuracak mı bakalım dizi boyunca?

Hyun Bin – Kim Joo-won (Owen Kim) : Erkek başrol oyuncumuz ise kapalı yerde kalma korkusuyla dikkat çekiyordur dizide. O bir ceo’dur. Sırf korkusu yüzünden katlarca iş merkezine asansöre binmeyip merdivenlerden çıkar. Acaba bu korkusunun sebebi ne?

4. The Heirs / Mirasçılar

filkafa mirascılar En İyi Kore Dizileri

Konu:

Park Shin – Hye Cha Eun-Sang : Cha Eun-Sang, hem okuyup hem de part time işlerde çalışan bir genç kızdır. Bir gün Amerika’daki ablasından annesine bir telefon gelir ve ablasının evleneceği haberini alır. Ablasıyla uzun süredir görüşemeyen kızımız bunu çok dert edinerek ondandan habersiz Amerika’ya gider. Ablasına bir türlü ulaşamayan kızımız orada tanıştığı Koreli gençten yardım alarak ülkesine geri dönmeye çalışır.

Lee Min Hoo – Kim Tan : Zengin bir iş adamının metresinden olan Kim Tan abisi tarafından Amerika’da okumaya gönderilmiştir ve çoğu kişi tarafından cennet gibi olan yaşam onun cehennemi olmuştur. Ülkesine hasret kalan oğlumuz ilk fırsatta kendini ülkesine atmıştır.

5. I Hear Your Voice / Sesini Duyuyorum

filkafa sesini duyuyorum En İyi Kore Dizileri

Konu:

Jang Hye Sung – Lee Bo Young : Kendi halinde ve kimseyi umursamayan bir avukat olan kızımız, hani dizi ya artık olacaklara bak sen ki oğlumuz Park So Ha’nın babasının öldürülmesine şahit olur ve üstüne üstlük bir de mahkemede katilin aleyhine tanıklık yapar. Ve boş durmayan katil de kızımızdan intikam almaya ant içer.

Park So Ha – Lee Jong-suk : Bu dizimizi diğerlerinden ayıran bir özelliği var o da fantastik oluşu. Evet oğlumuz zihin okuyabilme özelliğine sahip. Bakalım bu özelliği kızımızı katilden kurtarmaya yetecek mi?

6. City Hunter / Şehir Avcısı

filkafa city hunter kore dizileri En İyi Kore Dizileri

Konu: 

Lee Yoon Sung – Lee Min Ho : Bu yakışıklı beyimizi Kore hayranı  olan çoğu kız baya bir yakından tanır sanırım. Dövüşçü ve asi ruhuyla dizi boyunca ortalığı yakıp kavuran oğlumuz daha 1 aylıkken babasının arkadaşı hem de en yakın arkadaşı tarafından kaçırılır. Bunun üstüne bu adam 20 askeri öldürür. Büyüyünce oğlumuz durur mu, durmaz tabi bunların intikamını almak ister haliyle. 

Kim Na Na – Park Min Young : Cesur yürekli deli oğlanımızın sevgilisi olan bu kızımız da oğlumuz kadar atılgan bir o kadar da sakin. Başkanın korumalığını bir de Yoon Sung’a judo öğretmenliği yapıyor. 

Steve Lee – Lee Jin Pyo : Bu babamız erkek başrolümüzün üvey babası oluyor. 20 askerin içinden sağ kurtulabilen tek kişi. Al intikamını baba!

Kim Young Joo – Lee Joon Hyuk : Suçluların gizemini bulup ortaya çıkarmaya babamıza yardım etmeye çalışan savcımızı unutursak kalbimiz kurusun.

7. She Was Pretty

filkafa she was pretty kore dizileri En İyi Kore Dizileri

Konu:

Kim Hye-jin – Hwang Jung Eum : Varlıklı bir ailenin kızı olan başrolümüz hem de güzeldir ama gençken. Sonradan dünyası alt üst oluyor. Hem güzelliği gidiyor hem de babası iflas ediyor. Bak sen olanlara.

Ji Sung-joon – Park Seo Joon : Tam zıttına oğlumuz ise çocukken çok şişman oluşundan dolayı herkes tarafından dışlanmıştır bu da onun içine kapanık olmasına neden olmuştur. Tüm bu zıtlıklara rağmen ikisi çocukluktan beri arkadaştır. Ayrıca arkadaşlıkla kalmamış birbirlerinin ilk aşkı olmuşlardır. Bazen zıtlıklar iki insanın birbirini tamamlamasına neden olabiliyor işte. Her ne kadar sonradan ailesinin yurtdışına taşınıp ayrılmaları gerekse bile. Ya bu zıtlık bitti diğer ilişkileri de biterse? Ya artık birbirlerini tamamlayamazlarsa? Yoksa zıtlık yine bir yerden devam edecek mi? İzleyelim de görelim..

8. The Master’s Sun / Kördüğüm Hayaller

filkafa the masters En İyi Kore Dizileri

Konu: 

So Ji-sub – Joo Jоong-won : Oğlumuz birazcık kibirli, sinirli bir karaktere bürünmüş dizide. Ama boşuna değil tabii ki bunlar. Kaçırılma olayı yaşamış ve bu olay sonucunda sevgilisini kaybetmiş. O kibirli olmasın da biz mi olalım.

Gong Hyo-jin – Tae Gong-shil : Dizinin konusu korku olduğundan dolayı bir yerlerden bir şeylerin gelip gitmesi lazım tabi. Bu da kızımızda mevcut. Geçirdiği kaza sonucunda korkusundan hayaletler değişik yaratıklar gören karakterimiz aslında bir o kadar da iyi kalpli. Haketmiyor bu yaşadıklarını. Bakalım ikisi de dertlerinden nasıl kurtulacak.

9. Pinocchio / Pinokyo

filkafa pinokyo En İyi Kore Dizileri

Konu: 

Lee Jong-suk – Choi Dal-po : Yakışıklı oyuncumuz aslında bizi biraz üzüyor dizide. Tipinin mükemmelliyetine zıtlık olarak berbat bir giyime ve stile sahip. Bu yüzden insanlar onun farkına varamıyorlar. 

Park Shin-hye –  Choi In-ha : Muhabir olan bu karakterimiz aslında bütün dizinin konusunu hatta dizinin ismini oluşturuyor. Pinokyo nasıl yalan söylediğinde burnu uzuyorsa kızımız da yalan söyleyince hıçkırıyor. 

Kim Young-kwang –  Seo Beom : Zenginlik akıyor bu oğlumuzdan. Tabi bir de yakışıklılık. Bu üç karakterden oluşmuyor tabii ki dizi. Daha bir sürü genç gerçeğin peşinden koşmak için toplanmış. 

 

10. Kill Me Heal Me / İyileştir Beni

filkafa kill me heal me kore dizileri En İyi Kore Dizileri

Konu: 

Cha Do Hyun – Ji Sung : Küçükken travma yaşayıp bunları kaldıramadığı için çeşitli kişilikleri ortaya  çıkan bu oğlumuz 7 tane kişiliğe sahip. Fakat asıl kişilik, olanların hiçbirini hatırlamıyor. Kişiliklerinin içlerinden biri ile kendisi aynı kıza aşık oluyor ve sürekli anlaşmazlıklar yaşıyor.

Oh Rİ-jin – Hwang Jung-eum : Oğlumuzla aynı travmayı geçirsede psikolog olup kendini düzeltebilmesi kızımızın artısı. Hep kendisine yardım etmek olmaz ama biraz da oğlumuza faydası dokunsun. 

 

6 thoughts on “En İyi Kore Dizileri

  1. Nedenini bilmiyorum ama hiç dikkatimi çekmiyor Kore dizileri ya da filmleri gelen yorumları iyi olsa bile izleyesim gelmiyor. Aslında bir izleyip görmek lazım cidden popüler dizileri var.

  2. Kore dizilerinin eşimde takip ediyor ve çok güzel olduğunu söylüyor. Hayat Şarkısı dizisinin orjinal versiyonunu izlemiş, Kore yapımının çok daha güzel olduğunu söylüyor

  3. Kore dizilerinde hissiyat çok fazla.Bu da bizim gibi hisse önem veren milletler için neden kore dizileri fazla izleniyor sorusunun cevabıdır.

  4. Çok güzel bir yazı olmuş, bir kaç tane diziyi takip etmeye başlayacağım. Kill Me Heal Me izlemeye başladım yorumumu size ileteceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir