En Merak Edilen Sorular – Evren Neden Oluşmuştur?

evren neden oluşmuştur

Saf oksijen bizi neden öldürür ?

Nefesimizi içimize çektiğimiz zaman kanımız oksijeni yakalayıp hemoglomin denen bir moleküle bağlar ve taşınmasını sağlar. İçimize çektiğimiz havada normal düzeyden fazla oksijen varsa kanımızın taşıyabileceğinden fazla yük biner ve ölmemize sebeb olur.

Evren neden oluşmuştur ?

Günümüzün en büyük sırlarından biriside evrenin nasıl oluştuğu ve neden oluştuğudur. Sadece şimdilik bildiğimiz büyük patlamadan sonra ısının atomları meydana getirdiğidir.

Sumo güreşçileri neden şişman olur ?

Çocukluktan başlayarak yetiştirilen sumo güreşçileri hayvansal gıdalar üzerine yoğunlaşılarak beslenmeleri sağlanır. Bol protein vücutta şişmanlık yaratırken kuvvetli bir fizikte kazandırır. Rakip ne kadar ağır bir vücuda sahip ise onu yerinden kıpırdatmak o kadar da zordur.

Tavuklar neden uçamaz ?

Sadece uçtuğu bilinen yaban tavuklarıdır. Diğer tavuklar ise kanatlarının kısa vücut ağırlıkları ise kanatlarına oranla geniş olduğu için uçamazlar.

Ozon tabakasını ozon gazı ile doldurabilir miyiz ?

En büyük ozon tabakası deliği Antarktika üzerinde bulunur. Genişliği Amerika Birleşik Devletinin yüz ölçümü kadar vardır. Bu deliği ozon gazı ile kapatmaya kalkarsak sadece taşınması için bile astronomik bir rakam ortaya çıkar. Yani mecbur kalınırsa dünyadaki bütün devletlerin parasını birleştirmesi gerebilir.

Dijital fotoğraflar kaç yıl saklanır ?

Kağıda basılmış bir fotoğrafı güneşten korursak 200 yıl kadar saklayabiliriz. Fotoğrafları bir CD’ye koyar saklarsak 100 yılı bulur. Bunu için SD’nin iyi korunması şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir