Google Site Kaydetme Google Site Kaydet [2018]

google site ekleme kaydetme nasıl yapılır

Google Site Kaydetme

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki GOOGLE ve diğer arama motorlarına sitenizi eklemenize gerek yoktur. Bazen site sahibi arkadaşlar kulaktan duyma sözlerle hemen arama motoru kaydı diye arayış içine giriyorlar. Aslında sitenizi kurduktan sonra Google Search Console’a girerek kendi Google hesabınızda mülk ekle kısmından sitenizi ekleyerek doğruladıktan sonra siteniz direk eklenmiş olur. Fakat yine de arkadaşlar için direk Google kaydı linkini vereceğim. Https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine tıklayarak direk sitenizi kayıt etmiş olursunuz.

Site Google’da nasıl yükselir

İşte site kurup site sahibi arkadaşların her zaman aradıkları sorunun cevabını vermeye çalışacağım. Öncelikle bazı site sahipleri hemen yükseleyim diye bazı hatalara düşüyor. Hiçbir site bir anda yükselmez ve site sahibi arkadaşlara yine söylüyorum bu işe girdiyseniz öncelikle çok sabırlı olmanız gerekmektedir. Arama motorlarında hemen yukarıya çıkayım mantığı her zaman kötü sonuçlar doğurmuştur. Sorumuzun cevabını verelim.

1-Öncelikle sitenizi güncel tutmanız gerekir.

2-Kopya tarzı yazılardan uzak durmalı ve içerikler tamamen özgün olup size ait olmalı.

3-Yazdığınız yazılarınızda imla kuralları da önemli olan unsurlardan birisidir.

4-Kesinlikle arama motorlarını kandırmaya yönelik hareketlerde bulunmayınız.

5-Bazı ping siteleri vardır ve bu sitelerin bir çoğu sitenize zarar verebilir güvenmediğiniz sitelerden uzak durunuz.

6-Site içi ve site dışı seo işlemlerinizi doğru yapınız.

7-Backlink alacağınız siteler tamamen sizin sitenizin yapısıyla aynı olmasına dikkat ediniz.(Örnek olarak yani sizin siteniz sohbet sitesi siz alışveriş sitesinden backlink alırsanız faydasını görmediğiniz gibi zararını da görürsünüz.)

8-Girdiğiniz içeriklerde kesinlikle alt başlıklar kullanınız.

Daha bu gibi çok madde sıralayabiliriz ama bunlar başlıca temel olan maddelerdir. Günlük yada en azından hafta 1 yada 2 makale girdiğiniz site her zaman için güncel olacaktır ve arama motoru botları tarafından sevilen bir site haline geleceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir